Finbo Karlino

5 marca 2019 0 przez Doradca Portalu

Planujesz wziąć pożyczkę? Chcesz dowiedzieć się, w który rodzaj pożyczkodawca może sprawdzić Twoją sytuację finansową? Przeczytaj produkt i dowiedz się, jak firmy pożyczkowe kontrolują naszych użytkowników.

Finbo Chociwel

Rynek pożyczek pozabankowych wciąż się rozwija. Natomiast nie chodzi tu wyłącznie o cenę sprzedaży i skalę działalności. Spółki z dziedziny dokonują coraz bardziej istotnych sprawdzeń klientów.

pożyczka finbo

pożyczka finbo

Zapomnij o telefonach do właściciele i zaświadczeniach o zarobkach. Składając wniosek o pożyczkę, jednocześnie wyrażasz wiedzę na udostępnienie firmie dużo lepszych informacjach.

zloz wniosek

Gdzie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Większość pożyczkobiorców kojarzy nazwy takie jak BIK albo pożyczki BIG. Jeżeli robi Ci się, że sprawdzenia sprowadzają się wyłącznie do tych rejestrów – jesteś w błędzie. Firmy pożyczkowe coraz chętniej zmieniają się autorskimi bazami danych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek brałeś komercyjną pożyczkę – jest wielka szansa, że pożyczkodawca będzie mógł zweryfikować jej przebieg.

Dla przykładu – składając wniosek o dotację w spółce Finbo Chociwel , wyrażasz wiedzę na udostępnienie Twoich danych do 34 zewnętrznych podmiotów (w współczesnym do bezpośredniej konkurencji firmy). Finbo Chociwel uzyska informację zwrotną, czy ubiegałeś się o dotację w obecnych podmiotach, jakimi oddanymi się posługiwałeś i ewentualnie spłaciłeś ją na etap. Firmy podnoszą argument, iż jest wówczas konieczne do zabezpieczenia się przed ewentualnymi nadużyciami (np. pobranie chwilówki na inne dane). Jednak pozyskanie takich informacji daje i wielkie miejsce do prac analitycznej.
Różne systemy weryfikacji

Od 2012 roku mężczyźni mają możliwość zawierania umów pożyczki przez internet. Najpopularniejszą formą potwierdzenia tożsamości istnieje w ostatnim faktu przelew weryfikacyjny. Dzięki temu marki pożyczkowe dowiadują się, na które dane personalne został zarejestrowany rachunek bankowy. Natomiast to rozwiązanie jest więcej swoje wady. Grupa klientów firm pożyczkowych działa pod wpływem chwilowych impulsów. Wykonanie przelewu ma trochę czasu – i potem klient że się rozmyślić.

Dlatego stworzono inne systemy weryfikacji – dedykowane aplikacje. Warto wymienić tu chociażby Kontomatik lub Groszconnect. Z zastosowaniem tych aplikacji nie musisz robić przelewu. Wystarczy, że zalogujesz się do bliskiej bankowości elektronicznej.

zobacz również Finbo logowanie

Wykorzystując taką aplikację, jednocześnie udostępniasz pożyczkodawcy wszelkie dane połączone z Twoim kontem. Firma może przejrzeć Twoje przelewy, zobaczyć nie masz pieniądze, kto jest Twoim pracodawcą i ile umieszczasz na miesięczne utrzymanie. To wyjątkowo cenne dane. Dzięki nim, pożyczkodawca nie tylko oceni Twoją sytuację gospodarczą, a też będzie mógł właśnie profilować przyszłych klientów.

Źródło artykułu Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Chociwel

0 0 votes
Daj Ocenę