Kasy fiskalne Międzyzdroje

Kasy fiskalne Międzyzdroje

28 lutego 2019 0 przez Doradca Portalu

Poznajemy najnowsze innowacje w mało, które nastąpiły wraz z 1 stycznia 2019 roku. W bycie weszło wiele zmian dotyczących podatków, ale ponadto w zasięgu prawa pracy, czy prowadzenia kampanii gospodarczej, nauki i ubezpieczeń. Co warto wiedzieć?

Kasy fiskalne Ińsko

Nowości w założeniu w 2019 roku
Nieodpłatna poradę prawna dostępna szerzej

faktoria

faktoria

Od 1 stycznia 2019 roku z porady prawnej w sposób nieodpłatny może użyć każda osoba, której nie mieszkać na taką usługę. Dobrym warunkiem uzyskania darmowej pomocy będzie dostarczenie odpowiedniego oświadczenia. Taka okazja to bardzo przydatna informacja nie tylko dla obywateli, ale zarówno dla adwokatów i radców prawnych, dla których będzie wówczas dodatkowe źródło dochodów.

Nowości w ustawie o SN

Wraz z różnym rokiem zaszła w życie oraz nowelizacja w ustawie o Sądzie Najwyższym. To sprawienie postanowienia Trybunału Sprawiedliwości i Organizacji Europejskiej. Pomaga ona sędziom SN i NSA powrót do wykonywania urzędu po 65. roku życia, którzy zmarli w stan spoczynku.

Nowości w KRS

Podpisana przez Prezydenta została również ustawa o KRS, która wprowadza ważne zmiany. Zmiany też mają funkcjonować w pozostałym dniu po książce ich w Serwisie Ustaw.
Zmiany w prawie w 2019 roku
Nowości w zasięgu alimentów

11 stycznia 2019 roku zaszła w życie oraz ustawa, które zabezpiecza i wzmacnia proces ścigania alimenciarzy, którzy zajmują z łożeniem leków na proste dzieci. Ustawa umożliwi szybszy przepływ wszelkich poradzie dotyczących dłużników alimentacyjnych pomiędzy instytucjami a komornikami sądowymi. Nowelizacja zakłada między innymi duże sankcje umieszczane na pracodawców i za nielegalne zatrudnianie osób zalegającymi z zapłatą alimentów.
Kasy fiskalne

Ministerstwo Finansów od dobrego okresu przyzwyczaiło już obywateli, że jakiekolwiek zmiany dotyczące kas fiskalnych wydawane są ostatniego dnia roku, czyli 31 grudnia. Tak samo było w bieżącym roku. Zapowiadane jednak przez resort zmiany, jakie stanowiły wprowadzić kasy fiskalne online, nie weszły nadal w utrzymanie.

Niższe limity podatkowe, a większe kary

Niestety w 2019 roku będzie bogata łatwiej stracić status małego podatnika w PIT oraz VAT. W ramach jednorazowej amortyzacji będzie jednocześnie można mniej odliczyć. Przewidziane są również wiele większe niż jeszcze kary za wydania i wykroczenia skarbowe.

Zobacz również  PKO BP

Pensja żony bronienie się kosztem przedsiębiorcy

Bardzo przydatne zmiany czekają przedsiębiorców, jacy w prywatnych markach zajmują nie tylko swoje dzieci, ale też żony. Wynagrodzenie dla członków grupy będzie mogło być uznawane jako koszty uzyskania przychodu. Znacznie prosto będzie rozliczyć stawkę podatkową. Nowe przepisy wpadły w bycie 1 stycznia 2019 roku.

Konieczność udowodnienia samochodu w interesie

W tymże roku przekształciły się również bardzo zasady dotyczące rozliczania wszelkich podatków dotyczących samochodów. Pewne odliczenie kosztów możliwe będzie dopiero po wykazaniu, że pojazd użytkowany jest ale w projektach firmowych. Wielu ekspertów uważa, że takie posunięcie będzie ciężkie. Zmiany wprowadzone są dlatego, że właściciele firm bardzo często odliczali samochody, którymi kołyszą się prywatnie.

Źródło artykułu: Zmiany w prawie w 2019 roku 

 

Kasy fiskalne Ińsko

0 0 votes
Daj Ocenę