Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić ciąże?

Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić ciąże?

23 stycznia 2019 0 przez Doradca Portalu

Potwierdzenie ciąży u pań jest częstokroć wynikiem podejrzeń a także przypuszczeń przyszłej mamy o swoim stanie błogosławionym. Już samo zatrzymanie miesiączki nie jest jednak jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Lekarze ginekolodzy przeprowadzają też badania umożliwiające potwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mama pragnie dowiedzieć się swojej ciąży tak szybko jak się tylko da. Jednak takim pierwszym znakiem poczęcia jest bardzo często spóźniająca się miesiączka. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej aniżeli miesiąc po zapłodnieniu. I wtedy dopiero zaleca się wykonywanie testów ciążowych. W przeciwnym razie mogą one nie pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeśli jednak chcielibyśmy dowiedzieć się o poczęciu nieco wcześniej, będziemy mogli pójść się do ginekologa. Ten może zlecić badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon jest wydzielany już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Zbyt niska wartość hCG znaczy, że nasza komórka jajowa nie zagnieździła się lub doszło do wczesnego poronienia. W przypadku jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Nim ginekolog otrzyma wyniki badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami zapłodnienia może również być rozpulchnienie pochwy oraz zasinienie a także rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może przeprowadzić też dopochwowe badanie USG. Poprzez takie badanie możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Pierwsze takie badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony będzie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj Ocenę