Kobiece problemy z seksem

Kobiece problemy z seksem

3 stycznia 2022 0 przez Doradca Portalu

Dziś zajmiemy się kobiecą stroną problemów ze współżyciem z mężczyzną. Jak sobie z nimi poradzić, czy trzeba je leczyć?

Dziś zajmiemy się damskimi problemami seksualnymi. Dokładniej zajmiemy się trzema z nich. Będzie anorgazmia (brak orgazmu), niskie libido oraz pochwica. Kłopoty z życiem seksualnym sprawiają, że źle czujesz się fizycznie i psychicznie. Spada poczucie własnej wartości u osoby, u której występują problemy z życiem seksualnym. I właśnie z tego powodu warto starać się rozwiązać problem. Możesz spróbować dokonać tego na własną rękę, ale zalecamy jednak poradzić się seksuologa.

Jedną z dolegliwości powodującą u kobiet problemy z seksem jest pochwica. Jest to mimowolny skurcz mięśni otaczających pochwę. Przypadłość ta sprawia, że wprowadzenie członka do pochwy jest niemożliwe lub bardzo bolesne. Dolegliwość ta występuje najczęściej u pań, które mają traumę związaną z negatywnymi przeżyciami ze sfery seksualnej w przeszłości.  Mowa tu o kobietach, które były zgwałcone, mają negatywną postawę wobec mężczyzn lub niedojrzałą osobowość. Powodem pochwicy może być również mocna błona dziewicza oraz zmiany w zewnętrznych narządach płciowych. Aby wyleczyć tą dolegliwość potrzebne jest odbycie terapii pod okiem seksuologa oraz psychologa. Przyda się też cierpliwość i wyrozumiałość partnera kobiety cierpiącej na pochwicę. Czasami stosuje się leki przeciwbólowe i przeciwlękowe.

Kolejnym powodem problemów z seksem u kobiet może być anorgazmia. Jest to niezdolność do osiągnięcia orgazmu przez kobietę. U mężczyzn orgazm jest sprawą fizjologiczną, zaś u pań w dużej mierze zależy od umiejętności w sztuce alkowy partnera, z którym dana kobieta się kocha. Kobiecy orgazm zależy również od więzi emocjonalnej między partnerami, akceptacji siebie i swojego wyglądu przez kobietę. Aby doprowadzić kobietę do orgazmu należy stymulować łechtaczkę, pochwę lub piersi. Ważne jest, aby namówić partnera do doskonalenia sztuki miłosnej. Ponadto dobrze wpłynie prześwięcenie na seks więcej czasu wydłużając grę wstępną oraz urozmaicając pieszczoty.

Ostatnim problemem z seksem u kobiet, który dziś omówimy jest oziębłość seksualna. Jest ona spowodowana spadkiem libido. Może być to problem, który występuje przez pewien okres czasu lub trwale. Winne tu są problemy z hormonami, uzależnienia od używek, ale też przewlekłe zmęczenie i rutyna w kontaktach seksualnych. Przyczyną oziębłości seksualnej może być również zbyt krótka gra wstępna, nieporozumienia i kłótnie w związku oraz depresja. W takim przypadku należy koniecznie poznać przyczyny organiczne oraz psychologiczne. Jest to ważne, bo należy je wyeliminować, aby pozbyć się problemu. W tym celu warto porozmawiać z psychologiem lub seksuologiem. Ten ostatni zleci badania poziomu hormonów. Aby osiągnąć sukces w leczeniu ważne jest również urozmaicenie sposobu, w jaki kobieta cierpiąca na tą dolegliwość kocha się z partnerem. Pomóc może tu wspólne oglądanie filmów erotycznych, zabawki erotyczne, bielizna, odrywanie ról podczas gry wstępnej czy zmiana miejsca, w jakim para się kocha. Dostępne są też preparaty ziołowe wzmacniające oraz leki pobudzające seksualnie. Te ostatnie radzimy zażywać pod kontrolą lekarza sprecjalisty. Do ziołowych specyfików należą DHEA oraz Ginseng.

Na koniec artykułu poruszymy temat wszędobylskich hormonów, które sprawiają, że kobieta osiąga szczyt seksualnej rozkoszy. Aby to nastąpiło konieczne jest właściwe i dobre ukrwienie pochwy, warg sromowych oraz łechtaczki. Ważne są też bodźce nerwowe występujące w obrębie małej miednicy. Pochwa musi być również odpowiednio nawilżona. Odpowiadają za to hormony żeńskie zwane estrogenami. U kobiet występuje również męski hormon – testosteron. Odpowiada on za poziom pożądania. Organizm kobiety zaczyna go produkować parę dni przed owulacją. To dlatego panie wtedy mają większą ochotę na seks. W ten sposób też matka natura zapewnia prokreację.

0 0 votes
Daj Ocenę