Leczenie trądziku Wolin

Leczenie trądziku Wolin

28 lutego 2019 Wyłączono przez Doradca Portalu

Trądzik kojarzony jest z przypadłością dotykającą młodych mężczyzn zachodzących w czas dojrzewania. Rzeczywiście, przeważnie jest on problemem nastolatków, jednakże w wielu przypadkach bynajmniej nie znika samoistnie, oraz z okresem stan cery jedynie się pogarsza. Nie dokładnie lekceważyć zmian trądzikowych – warto jednak dowiedzieć się, jak pamiętać o skórę, by odzyskała zdrowy wygląd.

Leczenie trądziku Resko

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku wynika z złej pielęgnacji. Wznosi się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale rzeczywistość istnieje taka, iż w niniejszy metoda można jedynie pogorszyć stan swojej skóry i zaognić stan zapalny. Jak więc odpowiednio pamiętać o cerę trądzikową?

derminax

derminax

Delikatne mycie

Wiele osób do przemywania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego modelu produkty bynajmniej nie pomogą nam wygrać z trądzikiem, a wręcz przeciwnie – mogą go więcej nasilić. Co będzie to lepszym wyjściem? Przede każdym łagodne materiały do prania – szczególnie doskonale sprawdzą się żele micelarne. Warto sprawdzić dobry produkt Nanili Professional z zieloną herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w ruchu dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, żeby w toniku nie znajdował się alkohol, bo prawdopodobnie on podrażnić i wysuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co jest ważne zwłaszcza w wypadku cer mieszanych i pełnych. Jeśli skóra jest dodatkowo wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak każda, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Choć w wypadku aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, bo mogą podrażnić skórę, oraz dodatkowo roznieść stan zapalny na wszelką twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto też przemyśleć wybranie się na sposób z zastosowaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, które korzysta w prywatnej ofercie marka Nanili Professional. Efekty tego modelu działają intensywnie, przynosząc niesamowite efekty. Kwasy mogą być natomiast stosowane tylko pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Wbrew temu co mówią niektórzy, wystawianie osoby na funkcjonowanie promieni słonecznych nie przyniesie długotrwałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej stanu, jednak już na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Znacznie tak to wyposażyć się w krem z filtrem UV i wręczać go codziennie przed rozwiązaniem z domu.

Źródło artykułu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Resko

0 0 votes
Daj Ocenę