Pitbull Patryk Vega Bobolice

Pitbull Patryk Vega Bobolice

12 lipca 2019 0 przez Doradca Portalu

Od roku 2005 filmów opowiadających o pracy policji wyszło już dużo. Jednak dalej nie zapomnieliśmy o drinkom z klasyków gatunku, który powstał teraz w innym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie bardzo ciekawego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych materiałów i uczenia brutalności, Właśnie istniałoby dodatkowo natomiast w tej prac.

Pitbull Patryk Vega Suchań

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy widzieć na pozycję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją karierę dają znacznie dokładnie, sumiennie, potrafią działać w unii. Ale po godzinach każdy z nich wymaga borykać się z polskimi problemami, które uniemożliwiają im mieszkanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją karierę dają znacznie dokładnie, sumiennie, potrafią działać w unii.

Ale po godzinach każdy z nich wymaga borykać się z polskimi problemami, które uniemożliwiają im mieszkanie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi rywalizować z starą, która stara się odebrać mu wierna do pielęgnacji nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w tej funkcji Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo pożąda odpracować jeszcze dwa miesiące, które drugi mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z względu niezrozumienia ze strony ojca, znajomych, a ponadto w odreagowaniu na lęk związany z pracą pozostaje w coraz to ogromniejsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w którego rolę przyłączył się Krzysztof Stroiński) jest teraz nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć nasze życie osobiste. Ostatnim członkiem świata jest Despero (Marcin Dorociński), który wybiera się w bardzo niekomfortowej i dużej sytuacji, wdaje się on bowiem w interes z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Suchań

Cechy te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie spełnia swoją pracę, a poza nią istnieje panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z łatwością rozwiązuje wszystek temat i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że pierwsze chwile mogą dawać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i kierowania sobie pytania: O co naprawdę przechodzi w tym filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki możliwość, że kiedy już pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Suchań

Odkrywa coraz to różniejsze aspekty książce w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Jednak albo ich film byłby rzeczywiście zdrowy i naturalny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Zdecydowanie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w tym przykładzie nie rażą, aż tak bardzo i podkreślają charaktery postaci, oraz realia środowiska w jakim działają.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić także na ostatnich dojrzalszych i bardzo lubianych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w domowych siłach zapisali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dokładnie zapisali się w sztuki policjantów, którzy pogubili się we swym życiu indywidualnym również wymagają tyczyć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pracy reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Jest nią dźwięk, który stał zbudowany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą być poprzez to przedmiot z pięknym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Suchań

Każde z form nie są czarno białe, pokazują nam się z różnych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który występuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często przedstawiani są jako osoby idealne, siedzące na straży prawa, często są bez skazy, mają normalne bycie, kochająca kobietę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy służą ciężką pracę, a po niej wymagają tyczyć się z naszymi demonami. Teraz to uczyniłoby, że film spotkał się z racja pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został nagrodzony przez publiczność, jaka korzystała teraz dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, ujawniają się o wiele bardziej ważne i ludzkie.

Pitbull Patryk Vega Suchań

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj Ocenę