Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

22 czerwca 2019 0 przez Doradca Portalu

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za przeznaczenie na pozycję tylko kilku godzin dziennie. Warunki rodzą się być mało idealne. Że coraz częściej ukazuje się, iż są to oszuści żerujący na naiwności nowych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na spokojną a znacznie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to nazwa ciesząca się sprzedawaniem przedmiotów z drugiej dłoni i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Usługi te robione są stuprocentowo przez internet, co sprawia, że firma wyróżnia się kreatywnością i stosuje się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj działalności, który mówi, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na karcie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez kobietami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie więc jest polegać na pośredniczeniu w sprzedaży tematów na Allegro. Mamy wtedy wystawić produkt na sprzedaży, zadbać o podobny kontakt z klientem, i kiedy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety prezentuje się, że paczki te nie nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze oddziałują na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na wczesny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zlecenie i myśli, iż będziemy odbierać w nazwie o dobrej firmie. Obiecują nam pomoc oraz oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet decyduje ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nie nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Własny Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać jest taż książka, i same, czego się dowiadujemy więc toż, że do naszych zamierzeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Jest zatem sama oferta pracy, która się na nim pojawiła. Obok niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie tworzą ze sobą wiele wspólnego. Kobieta taż nie daje te naszego imienia, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po naszej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcję tematów na lokalnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, tylko istniejemy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po przekazaniu im adresu do sprzedaże, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Składa się jednak, że mężczyźni nie tych celów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po naszej stronie. W klubie spośród ostatnim, że wydajemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą otworzyć dyskusję ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał własnej właściwości umowy. W sukcesu, kiedy rzecz nie zostanie rozwiązana, pewno ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję swoich działań. Według kodeksu karnego, w zależności od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przekonują się sprytem, gdyż w sukcesu, gdy pod aukcją zawiera się ich człowiek, toż on weźmie konsekwencje ich działań. Dlatego to oczywiście my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, gdyż to natomiast my sprzedajemy przedmioty, które nie nie wchodzą do kupującego.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede każdym, trzeba stanowić niezmiernie wrażliwym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie jest wówczas podstawowy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je podała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny zostać zaprezentowane nasze obowiązki. Trzeba widzieć na te oferty, w których nie zostały podane szczegóły a też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród obecnego rodzaju oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale również konsumentów, którzy będę chcieli wziąć z pomocy oszusta. Im przeważnie będziemy występować na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym słabo będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !