W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

23 stycznia 2019 0 przez Doradca Portalu

Procedura zatrucia zęba była do niedawna często wykonywana przy leczeniu kanałowym. Obecnie zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

Po co dentysta zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest wymagane do przeprowadzenia endodoncji. W momencie kiedy nerw zakażony jest głównym źródłem bólu, stomatolog otwiera komorę zęba oraz przeprowadza dewitalizację, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory powoduje ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb należy zatruć, żeby pacjent nie odczuwał bólu przy oczyszczaniu kanału. W sytuacji, kiedy nerw naszego zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie jednakże nie jest konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą przeprowadza się przy oczyszczaniu kanału, w momencie kiedy pacjent nadal czuje ból. Jeśli znieczulenie nie przynosi należytych wyników do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie może być przeprowadzone również, kiedy pacjent obawia się zwykłego znieczulenia. Często wybierany jest tą metodę uśmierzenia bólu u małych dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba używany jest paraformaldehyd. To toksyczna substancja i jest ona przyjazna dla ludzkiego organizmu. W przypadku należycie przeprowadzonego zabiegu związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na inne części ciała. Natomiast w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność paraformaldehydu jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach oraz mózgu. Zwłaszcza niebezpieczna jest sytuacja, w momencie kiedy trutką wydostanie się z wnętrza zęba oraz przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Daj Ocenę